Джеймс Хардън и Клипърс губят първата си среща с Филаделфия след размяната, 121-107
AP News | 2024-03-24 | 23:57:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (АП) — Тобиас Харис вкара 24 точки, а Тайрис Макси добави 19 от своите 24 през второто полувреме на Филаделфия 76-ърс ' Победа със 121-107 над Джеймс Хардън и Лос Анджелис Клипърс в неделя.

Хардън имаше 12 точки и 14 асистенции в първия си мач срещу 76ers, откакто напусна Филаделфия миналия ноември. След като отбеляза 0 за 6 при тройки и се подиграваха от малка, но шумно аплодираща част от феновете на Сиксърс в Лос Анджелис, 10-кратният играч на звездите и MVP за 2018 г. ще се върне във Филаделфия с Клипърс в сряда за реванша.

Камерън Пейн имаше рекорд за сезона от 23 точки с пет тройки за Сиксърс, които се възстановиха от загубата от Лейкърс в петък, като отбелязаха 18 тройки в едва четвъртата си победа в 11 мача.

Филаделфия взриви преднина от ранните 17 точки пред Клипс, преди да поеме контрола със серия от 15-2, за да отвори четвъртата четвърт, воден от Макси, който започна бавно и завърши силно за втори пореден мач в Ел Ей.

Кауай Леонард вкара 20 точки, а Пол Джордж имаше 18 за Клипърс, които загубиха пет от осем и не са побеждавали отбор с победи от три седмици. Норман Пауъл вкара 20 точки, след като се завърна след отсъствие от три мача с натъртване на крака, но Клипърс не можаха да се справят със стрелбата отвън на Сиксърс.

Хардън игра само в 79 мача от редовния сезон по време на 21 бурни месеца със Сиксърс, които размениха Бен Симънс, за да го придобият от Бруклин през февруари 2022 г. Хардън поведе НБА по асистенции през миналия сезон, докато повиши Джоел Ембийд в неговата MVP кампания преди Фили загуби серия от седем мача от Бостън във втория кръг на плейофите.

34-годишният Хардън избра договорната си опция да се върне във Филаделфия миналото лято, но внезапно поиска размяна няколко седмици по-късно. След това той разкритикува президента на Sixers по баскетболните операции Дарил Мори, като според съобщенията нарече уважавания изпълнителен директор „лъжец“ на събитие на Adidas в Китай.

Филаделфия все още държеше Хардън в списъка си до 1 ноември, когато Мори раздаде родения в Лос Анджелис предпочитана дестинация за пакет, оглавен от Николас Батум, който се превърна в солидна част от ядрото на Филаделфия, заедно с Робърт Ковингтън и KJ Мартин.

Хардън е до голяма степен изключителен с Лос Анджелис, отбелязвайки средно 17,3 точки и 8,5 асистенции, като същевременно издигна Клипърс до челно четири място в Западната конференция.

Преди този мач, и двамата треньори омаловажиха значението на събирането - въпреки че треньорът на 76ers Ник Нурс призна, че "може да стане малко по-различно от другата страна." Нърс имаше предвид сряда, когато Клипърс гостуваха на Филаделфия.

Батум не игра при завръщането си в Лос Анджелис, но получи аплодисменти от фенове, които го обичаха по време на неговите повече от три сезона с Клипърс.

Дори след почивка в събота вечер в Лос Анджелис, Сиксърс отправиха 20 от първите си 28 удара и взеха преднина от 17 точки през първото полувреме, отърсвайки се от слабата стрелба, която попречи на иначе стабилното представяне срещу Лейкърс. Клипърс се събраха, за да изравнят резултата през третата четвърт, но така и не поведоха.

Филаделфия спечели последните си четири срещи с Клипърс.

С третата от четирите си тройки, Джордж изпревари Джамал Крауфорд за 11-то място в историята на НБА по тройки с 2222. Хардън е трети в списъка след Стивън Къри и Рей Алън.

76ers: в ​​Сакраменто в понеделник.

Клипърс: домакин на Индиана в понеделник.